Gracze – CRUD

Nowością w aplikacji jest możliwość dodawania graczy, których listą można później także zarządzać(CRUD- create, read, update and delete). Wszystko to ma na celu usprawnienie procesu logowania rozgrywek.

Losowanie kolorów

Jako że nie każdy gracz dodany przez użytkownika będzie powiązany z jakimś kontem na BGG to nie wszyscy będą posiadać zdjęcie profilowe. Z tego powodu wprowadziłem funkcję generującą losowe kolory dla nowych graczy:

Hex kody dla kolorów zaczerpnąłem ze strony flatuicolors.com. Warto pamiętać, że w przypadku klasy Random warto korzystać z pojedynczej instancji owej klasy a nie tworzyć za każdym razem nowej, gdyż może to doprowadzić do podobieństwa losowanych wartości [wyjaśnienie tutaj].

Multiple selection mode

ListView posiada wbudowaną możliwość wyboru wielu elementów z listy za pomocą SelectionMode. Wystarczy zatem podpiąć odpowiednie akcje do konkretnych przycisków w AppBarze i tyle. Podobnie jak w poprzednim wpisie zalecam zerkniecie do GitHuba Microsoftu, a konkretnie XamlListView.

NullValueConverter

Przy okazji pracy z listą graczy musiałem poprawić istniejący NullValueConverter, by móc obsługiwać nie tylko liczby a także ciągi znaków.

AutoSuggestBox

Kontrolka ta wymaga trzech głównych elementów:

  1. Źródła danych
  2. Akcji podpiętej dla zmiany tekstu
  3. Akcji w  momencie wybrania któregoś elementu

Przykładowo podczas logowania rozgrywki źródłem danych jest lista graczy, gdy zmienia się tekst filtrujemy nasze źródło pod katem nazwy gracza a gdy użytkownik wybierze konkretnego gracza to dodajemy odpowiedni box z kilkoma polami do listy poniżej. Wygląda to tak:

 

Autor: Paweł Rzepiński

Dev-wannabe, pasjonat gier planszowych i zimowego szusowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *